Opravdu historické výsledky

02.05.2018 18:59

Přátelé běžci,

máte možnost opět nahlédnout hlouběji do historie Ešus ligy, do dob, kdy byly výsledky posílány poštou a ešus liga byla teprve v plenkách. Díky našemu kamarádovi běžci, nejmenovanému sympaťákovi reprezentujícímu Tatran Velké Hydčice, můžeme zabrousit do historie Ešus ligy i jednotlivých závodů. Naleznete zde celkové výsledky tehdejší Ešus ligy z let 1988 a 1989, dále několikeré výsledky 20km dlouhého běhu Horažďovice - Rábí z 80.tých let, kdy tento běh běhalo až 90 závodníků v úctyhodných časech. V celkových výsledcích uvidíte seznam tehdejších závodů okresní soutěže zjistíte, že zmiňovaný Běh na Rabí (zaniklý až v první dekádě nového milénia) nebyl zdaleka nejdelším během celé soutěže, kterým byl jakýsi šumavský maraton. U některých běhů ( Mochtín, Sušice) můžete vidět originální dobové propozice a pozvánky. Proč by Vás to vlastně všechno mělo zajímat ? V těchto "historických" výsledcích totiž uvidíte některá známá jména běžců, které na závodech Ešus ligy potkáváme ještě dnes. Tito lidé jsou nezvratným důkazem toho, že celoživotním sportováním si člověk zachovává fyzickou i psychickou vitalitu, v podstatě nestárne. Navíc při pohledu na jejich tehdejší výkony je vidět, že tito závodníci tenkrát opravdu uměli a dnešní kategorii M39 by patrně strčili do kapsy. Přejeme Vám všem běžcům pevné zdraví, ať můžete dělat sport co nejdéle a co nejlépe.